miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Postępowanie dyscyplinarne i zawieszenie w strukturach PiS radnego Dawida Dumany

7 3 343

Dawid Dumana, Radny Nowego Sącza, 4 września został zawieszony w prawach struktur Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję podjął Jarosław Kaczyński. W sprawie Dumany toczy się również postępowanie dyscyplinarne. Grozi mu usunięcie z partii. Przypomnijmy, w 2018 roku Dumana został wybrany na radnego z listy PiS. W czerwcu ubiegłego roku usunięto go z Klubu Radnych PiS. Wszystkie te działania mają związek z przejściem Dawida Dumany do opozycji w radzie miasta popierającej działania prezydenta Ludomira Handzla.

 

Czytaj również: Budowa nowego mostu nad Dunajcem idzie pełną parą! Już ponad 40% prac wykonanych

 

Pomimo tego, że Pan Dawid Dumana dostał się do Rady Miasta dzięki Prawu i Sprawiedliwości, od początku głosuje przeciwko inicjatywom PiS – komentuje Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS. – Co więcej Pan Dumana popiera wszystkie projekty Ludomira Handzla w sprawach m.in. podwyżek cen za wodę i śmieci – dodaje Mularczyk.

Na podstawie art. 7 ust. 2 Statutu Prawa i Sprawiedliwości, zawieszam Pana Dawida Dumanę, członka Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 14 – Nowy Sącz, w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości, do czasu zakończenia postępowania przez Rzecznika Dyscyplinarnego PiS. Decyzja wchodzi w życie z dniem podjęciaJarosław Kaczyński, prezes PiS.

 – Nikt mi PiS-u z serca nie wyrwie – komentował w czerwcu 2019 r. Dawid Dumana sprawę związaną z wykluczeniem go z Klubu Radnych PiS.

 

 

Na podstawie art. 42 ust. 1 pkt 1) Statutu Prawa i Sprawiedliwości wszczynam, w związku z podejrzeniem naruszenia art. 39 Statutu PiS, na wniosek Prezesa PiS, postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS przez członka PiS w Okręgu nr 14 – Nowy Sącz, Pana Dawida DumanyKarol Karski, rzecznik dyscyplinarny.

Rafał Kmak
fot. archiwum miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
7 Komentarze
 1. qwerty pisze

  i chleb ci w dziub jareczku !!! xd

 2. Dawid pisze

  Dam sobie radę bez Was!
  Mam gwarancję startu z list KN
  HAHAHA

 3. keisyr pisze

  Mieszkańcy Nowego Sącza będą pamiętać o zdrajcy nazwiskiem Dumana !!!
  Proponuje zdrajco zmienić miasto !
  W Nowym Sączu czeka Ciebie tylko polityczny śmietnik !!!

 4. Marcin pisze

  Niedługo do PiSu wstyd będzie się przyznac

  1. karol pisze

   Już jest wstyd.

 5. KN pisze

  Nareszcie właściwa decyzja. Tylko tak dalej i L. Handzel będzie mógł naprawić to co zepsuł “złotnik”.

  1. Wódz czerwona stopa pisze

   A po Handzlu to już nie będzie czego naprawiać. Wszystko będzie trzeba robić od początku

Zostaw odpowiedź