miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ratuszowa ucieczka do przodu [Felieton]

2 1 500

Towarzystwu zasiadającemu w Ratuszu robi się coraz cieplej wokół czterech liter. I to bynajmniej nie wynika to z faktu nadejścia pogodnego lata, gdyż klimatyzacja w gabinetach i owszem, działa. Powód jest z goła inny, rzec by można – prozaiczny. Nic nie robienie oraz demolowanie czego się tylko dało przez 1,5 roku przynosi pierwsze poważniejsze konsekwencje. Ponieważ lud przestał już słuchać opowieści o złym Nowaku (który według dzisiejszych włodarzy kompletnie nic nie zrobił, a czego tylko się dotknął schrzanił) zaczął żądać spełniania kampanijnych obietnic wyborczych… I zrobiło się trochę w Ratuszu nerwowo.

 

Czytaj również: KN – Kabaret Nowosądecki [Felieton] – KLIK

 

Przebudzili się kibole eufemistycznie zwani Stowarzyszeniem Kibiców „Sandecji”. Wysmażyli list do miłościwie nam panującego prezydenta z kilkoma konkretnymi pytaniami, które oczywiście głównie odnoszą się do perypetii związanych z projektowaniem (bo przecież nie budową!) stadionu oraz hipotetycznym zabezpieczeniem finansowania hipotetycznej budowy. Piszą o swoich obawach i zaniepokojeniu zaistniałą sytuacją. Nie wiemy, czy odpowiedź nadeszła, jeśli nie to odsyłamy do naszego tekstu sprzed, lekko licząc roku pt. „Ani mniejszego, ani większego nowego stadionu nie będzie! Zrozumcie to wreszcie Frajerzy! [Felieton] [Tylko dla dorosłych]!” – KLIK, w którym tłumaczymy wszystkim zainteresowanym, jakie będą losy nowej budowy. Co bardziej nerwowych kibiców odsyłamy także na kozetkę terapeutyczną, aby przypadkiem nie przyszło im do głowy wykonywania jakiś nerwowych działań zagrożonych sankcjami wynikającymi z Kodeksu Karnego. Wiemy, wiemy, nie ma nic gorszego niż zawiedziona miłość, ale cóż robić, takie jest życie.

Nie widać też perspektywy szybkiej odbudowy mostu łączącego Kamionkę Wielką z Nowym Sączem. Ten problem dotyczy głownie naszych sąsiadów, lecz nie ma co ukrywać, że część mieszkańców naszego miasta jest także żywotnie zainteresowana tym połączeniem drogowym. Ponieważ prezydent Handzel został przez pana wojewodę olany z góry na dół, a sam nie posiada w budżecie środków na tenże most, na razie musi błagać o pomoc – na razie z mizernym skutkiem – wojsko, aby było uprzejme, za przyzwoite pieniądze postawić przeprawę tymczasową. Znając życie i umiejętność zjednywania sobie wrogów przez Handzla z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością możemy założyć, że tzw. „tymczasowa przeprawa” – jak już powstanie – tymczasową będzie dużo dłużej, niż przez te kilka miesięcy pozostające do przyszłego roku. Naszym zdaniem, obiecane pieniądze się szybko nie znajdą.

Na dokładkę nowosądeczanie właśnie mogli się dowiedzieć, że od dzisiaj mogą już kupować bilety na Jesienny Festiwal Teatralny w… Starym Sączu. Tak, tak mili Państwo ten sam festiwal, który od 25 lat odbywał się u nas, póki nie nastał Handzel z Bochenkiem i udało im się tą jedną z najlepszych kulturalnych imprez Sądecczyzny po prostu skasować. Oczywiście później byliśmy świadkami opowieści o tym, że w Nowym Sączu będzie jeszcze lepszy festiwal, bo tamten był do kitu, a teraz będzie jeszcze fajniej. Ale do tej pory ani widu, ani słychu o teatralnej imprezie w MOKu (natomiast podobno nastał tam nowy, ściśle tajny dyrektor). Natomiast w Starym Sączu sprzedają już bilety. Więc zniecierpliwiony suweren może zapytać „o co chodzi”?

Więc, aby nowosądecki lud nie pytał i nie rozprawiał zbyt szeroko o kolejnych prezydenckich sukcesach, zastosowano manewr znany w polityce od lat pod nazwą ucieczki do przodu. Oczywiście nie inspirowany przez nikogo, oddolny ruch społeczny zawiązał komitet referendalny, którego celem jest usuniecie obecnej złej, przebrzydłej, niekompetentnej Rady Miasta. Rady, która w swojej większości, rzuca kłody pod nogi ukochanemu przywódcy. Przecież wszyscy wiedzą, że brak mostu, stadionu, festiwalu i wszystkie inne „braki” to wina nikogo innego , jak PiSowskiej większości w Radzie Miasta. Ratuszowi szarlatani od PRu oczywiście doskonale wiedzą, że żadnej rady nie zdołają odwołać, lecz wiedzą także, że zyskają kolejne kilka miesięcy, aby cały ten syf który stworzyli na jakiś czas jakoś zapudrować.

Ot i cała tajemnica referendalnych manewrów.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot.: pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Mieszkańcy Nowego Sącza,
  Zgadzam się ze wszystkim co pisze Redakcja z wyjątkiem oceny poprzedniego prezydenta Nowaka
  Nowak obiecał wybudować ekstraklasowy stadion na 8 tys. miejsc, ale tego nie zrobił. Przepuszczał i przeżerał publiczne pieniądze ! Chciał dalej wynajmować stadion w Niecieczy !
  Nastał Handzel, który tak samo jak Nowak oszukał kibiców ! Handzel obiecywał, że wybuduje ekstraklasowy stadion w Nowym Sączu na ponad 8 tys. miejsc i zapewni grę Sandecji w ekstraklasie, bo ma na to sponsorów !
  Kim jest zatem Handzel ?
  To człowiek z niższej warstwy spolecznej zwanej tez plebsem. Handzel to typ psychopaty.I wreszcie Handzel to dziad bez pieniędzy dla miasta.
  Handzel na kłamstwach i fałszywych obietnicach dostał sie do Ratusza ! Handzla w wyborach poparł głównie sadecki plebs, który dał się nabrać na Jego obietnice wyborcze !
  Handzel praktycznie nie zrealizował żadnej obietnicy wyborczej, a to co ostatnio powstało i powstaje (ścieżki rowerowe, Park Strzelecki, Park Zabaw Wodnych, dworzec MPK, nowe autobusy, most heleński) załatwił Nowak od Władz PiS
  Na wszystkie remonty ulic w Nowym Sączu, budowę estakady na Tarnowskiej daje pieniądze Rząd PiS i Wojewoda i Marszałek Województwa. Dziad Handzel nigdy by takich remontów nie wykonał !
  Handzel nie wybudował:
  – ani jednej nowej ulicy
  – ani jednego nowego osiedla mieszkaniowego
  – ani jednej szkoły i przedszkola
  – ani jednego nowego pasa ruchu na głównych arteriach Nowego Sącza
  – ani jednego mostu, estakady i wiaduktu
  – ani jednego szerokiego kilkupasmowego skrzyżowania
  – ani jednej nowej przychodni zdrowia
  – ani jednego nowego obiektu kultury
  – ani jednego nowego przystanku autobusowego (na ulicy Węgierskiej musi robić przystanek Castorama)
  Brzegi rzeki Kamienica pokryte kamieniami i chaszczami (Handzel obiecywał bulwary)
  Handzel nie powiększył miasto ani o jedno stanowisko pracy
  Starówka Nowego Sącza to sklepy oblepione szarym papierem. W centrum miasta pełno jest ruder podpartych kijami. Ulica Wąska ochlapana wapnem !
  Zamek w Nowym Sączu nie odbudowany, ruiny Zamku oblepione kałem !
  Dworzec autobusowy wygląda jak za PRL (przyjaciel Handzla, Czerwiński rozwalił PKS)
  W Nowym Sączu pełno dzikich terenów, pod skarpą Starego Miasta, postój tir_ów, złomowisko i inne dziadostwo z ruderą Młyna Jezuickiego na czele !
  Stara Sandecja to klepisko !
  Chodniki i trawniki w mieście rozjeżdżone przez kierowców_wandali. Nieroby ze Straży Miejskiej maja to w d…e
  Przystanki komunikacji miejskiej, brudne z pomalowanymi i wybitymi szybami !!!
  Paraliż komunikacyjny w szerokim centrum Nowego Sącza. Brak kilkupasmowych ulic, szerokich skrzyżowań, przejść podziemnych, estakad !
  W mieście dominują wąskie, jednopasmowe, wiejskie minironda, które generują korki i uniemożliwiaja tworzenie korytarzy życia !
  Nowy Sacz Handzla to miasto o jednej z największych przestępczości w Polsce !
  Nowy Sącz to miasto zarażone nietoperzami !
  Brak sygnalizacji świetlnych uniemożliwia bezpieczny przejazd przez wiele skrzyżowań !
  Podawać dalej ?
  Zwracam się do Władz PiS,
  Proszę zaprzestać wszelkiego finansowania inwestycji należących do Handzla ! Ten psychopata póżniej przypisuje sobie zasługi !
  Proszę wyzwolić Nowy Sącz od Handzla !
  Nie widzicie że mieszkańcy funkcjonują przy Handzlu na bardzo niskim poziomie, prawie jak bydło !

 2. rysiek pisze

  keisyr zajmij się tym co najlepiej Ci wychodzi: połykaniem własnych gili i grzebaniem w anusie.

Zostaw odpowiedź