miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak Sądeczanie wyrażają swoją miłość czyli walentynkowe prezenty [ZDJĘCIA]

0 436

Walentynki to święto zakochanych. W tym dniu panowie kupują swoim wybrankom najczęściej kwiaty i dlatego odwiedziliśmy kwiaciarnię „Ontario” na ul. Jagiellońskiej. Okazuje się, że mężczyźni najczęściej wybierają czerwone róże.

Czytaj również: „Oblicza miłości” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

– W Walentynki króluje u nas czerwień, ponieważ jest to kolor miłości. Najczęściej w tym dniu klienci kupują bukiety z czerwonych róż, z dodatkiem serduszek, z wstążkami lub po prostu pojedyncze róże. Nie tylko młodzież kupuje kwiaty dla swoich wybranek, starsi panowie są również bardzo sentymentalni. Róże u nas są dostępne od 50 centymetrów do 80 centymetrów wysokości. Jest ogromny wybór, a mamy: goździki, tulipany oraz inne egzotyczne kwiaty. Ponadto mamy wszelakiego rodzaju upominki, pluszaki oraz wiele innych gadżetów. Najczęściej jednak nabywane są czerwone róże, ponieważ jest to symbol miłości – powiedziała Małgorzata Poręba, pracownik kwiaciarni „Ontario” w Nowym Sączu.

Kwiaciarnia przy ul. Jagiellońskiej powstała w 1991 roku czyli istnieje już 27 lat. Na początku była to kwiaciarnia Ziemi Sądeckiej, a obecnie prowadzi ją Lesław Fryczewski. Kwiaciarnia „Ontario” ulokowana jest w centrum Nowego Sącza i dlatego bardzo dużo przechodniów zagląda do niej nie tylko w okresie Walentynek. Cena róż w tym szczególnym dniu wzrasta i nie jest to żadną tajemnicą. Sprzedaż w tym czasie również wzrasta, ponieważ jest wówczas większy ruch. W jeden dzień w roku zakochani mają okazję obdarować swoje partnerki i w ten sposób wyrazić swoją miłość. Korzystają więc z tej szczególnej sposobności.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.