miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

KS START podsumował Mistrzostwa Świata! Świetny występ sądeckich kajakarzy

0 896
Czterech zawodników Klubu Sportowego Start Nowy Sącz reprezentowało Polskę podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Angielskim Lee Valley. Mistrzostwa były główną kwalifikacją dla krajów na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Doskonały styl pokazała Klaudia Zwolńska, która wywalczyła brązowy medal, tytuł 2 v-ce Mistrzyni Świata, kwalifikacje olimpijską dla Polski w kategorii K1 kobiet.
 

Czytaj również: Ta kobieta jest NIE-SA-MO-WI-TA! Klaudia Zwolińska ma brązowy medal Mistrzostw Świata

Również w ścisłym finale znalazł się Grzegorz Hedwig zajmując 9 miejsce Mistrzostw Świata i tym samym kwalifikacje olimpijską dla Polski w kategorii C1 mężczyzn. Dariusz Popiela wywalczył w kategorii zespołowej brązowy medal i tytuł 2 v-ce Mistrza Świata. 
 
– Gratulacje dla Naszych Sądeczan oraz całego teamu slalomowego za zdobycie medali oraz wywalczenie nominacji olimpijskich we wszystkich kategoriach. Na imienne nominacje na Igrzyska Olimpijskie poczekamy do czerwca przyszłego roku kiedy to zakończy się proces kwalifikacji krajowych i Polski Związek Kajakowy ogłosi skład reprezentacji na IO w Paryżu – czytamy w komunikacie klubu.
 

Dariusz Popiela człowiek, którego nikomu w Nowym Sączu przedstawiać nie trzeba – światowej klasy zawodnik, nieprzerwanie od 20 lat reprezentuje barwy Polski na wszystkich ważnych międzynarodowych imprezach sportowych; Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich.

Niekwestionowany mistrz, jako jedyny w historii polskich kajaków slalomowych jest 10-cio krotnym indywidualnym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Na Igrzyskach w Pekinie wywalczył 8 miejsce i będzie też walczył o przepustkę do najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024, gdzie jego celem będzie nie tylko udział, ale walka o medale tej najważniejszej dla każdego sportowca imprezy sportowej.

Sukcesy Darka Popieli nie były by możliwe bez pomocy sponsorów. Darek od lat współpracuje z firmami, które wspierają jego dążenia bycia najlepszym. Podczas wydarzeń młody sportowiec zawsze podkreśla ich role i znaczenie. Aktualnie Popiela współpracuje z firmami: SolGroErbetMuszynianka
 

fot.: Adrian Maraś, PZKaj, Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź