miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szczegóły tragedii w Łęce: Nie żyją rodzice i ich syn! [RELACJA STRAŻAKÓW, NOWE ZDJĘCIA]

0 10 826

W środę (8 sierpnia) ok. godz. 13:40 w miejscowości Łęka, w gminie Korzenna doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęły trzy osoby: 32-latek, jego żona w zaawansowanej ciąży i ich 6-letni syn. 

 

O dramacie pisaliśmy już w artykule: Ogromna tragedia na Sądecczyźnie! Nie żyje młode małżeństwo i ich 6-letni syn! 19-latek walczy o życie [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Oto relacja strażaków z akcji ratunkowej:

„Nissan znajdował się poza drogą na poboczu drogi. VW Pasat znajdował się na poboczu drogi, a karoseria samochodu była bardzo zdeformowana. Samochód ciężarowy Man znajdował się poza drogą w przydrożnym cieku wodnym. Samochód zjechał na przeciwległy pas drogi i wjechał do cieku wodnego przechylając się na lewą stronę. Pojazd pusty nie przewoził mleka. Pojazd zgarnął z sobą do cieku wodnego kolejny pojazd osobowy Opel Astra. Opel Astra znajdował się w cieku wodnym, a przód pojazdu wklinowany był pod samochód ciężarowy. Na miejscu zdarzenia znajdował się lekarz, który tamtędy przejeżdżał i wspierał działania ratowników. Samochodami podróżowało łącznie 9 osób i wszystkie zostały poszkodowane. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, obecny na miejscu lekarz potwierdził zgon dwóch osób. Pięć osób chodzących z zachowanymi funkcjami życiowymi i nie wymagający natychmiastowej pomocy. Dwie osoby pozostawały w pojazdach i były w stanie ciężkim. Podjęto decyzję o ewakuacji tych osób oraz udzielenie im pomocy. W celu dotarcia do poszkodowanych użyto sprzętu tnąco-rozpierającego. Sprawdzono dwukrotnie miejsce zdarzenia w cieku wodnym pod kątem ewentualnych innych osób poszkodowanych. Na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR dla którego wyznaczono lądowisko na pobliskiej łące. Zabezpieczono wyciek paliwa z zbiornika samochodu ciężarowego. Rozłączono akumulatory we wszystkich pojazdach uczestniczących w zdarzeniu. Dalsze działania polegały na zabezpieczaniu czynności dochodzeniowych. Wyciek substancji ropopochodnej do cieku wodnego zabezpieczono wykonując zastawkę, a następnie zabezpieczono rękawem sorpcyjnym. Wyciekły olej silnikowy zebrano czerpakiem do dostarczonej beczki, powierzchnie cieku doczyszczono matami sorpcyjnymi i poddano dyspersji film ropopochodny. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwie osoby na miejscu zdarzenia, a trzecia w szpitalu. Pozostałe osoby zostały ranne”.

Do działań w miejscowości Łęka zadysponowane zostały zastępy z: JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz Korzenna Centrum.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KM PSP NS

fot. PSP Nowy Sącz, Małopolska Policja

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź