miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zderzenie samochodów osobowych w Mogilnie. Dwie osoby w szpitalu!

0 1 156

W poniedziałek (29 stycznia) ok. godz. 21:23 w miejscowości Mogilno w gminie Korzenna doszło do zderzenia samochodów marki Citroen oraz Audi. Podróżowali nimi tylko kierowcy, którzy zostali poszkodowani i zabrani przez karetki Pogotowia do szpitala.

Czytaj również: Kolejna tragedia na Sądecczyźnie. Nie żyje 29-latek!

– Jedna osoba kierująca znajdowała się w pojeździe i był do niej utrudniony dostęp. Jeden samochód blokował całą drogę i nastąpiły z niego wycieki płynów eksploatacyjnych. Drugi znajdował się poza drogą w pobliskim rowie. Droga powiatowa była zablokowana w obydwu kierunkach. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Odłączono klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Na miejscu zdarzenia drogowego pracowały zastępy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz OSP Paszyn, a także patrol Policji. Po przybyciu na miejsce pomocy drogowej załadowano na lawetę uszkodzonego Citroena, natomiast ciągnik rolniczy wydobył samochód Audi z rowu i odholował. Po zabraniu pojazdów oczyszczono jezdnię przy użyciu sorbentu i zmywacza. Działania strażaków trwały prawie cztery godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź