miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Radni za! 730 tys. zł na remont stadionu Sandecji

0 1 581

Dzisiaj (21 maja), podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza jednogłośnie przegłosowano uchwały budżetowe, dzięki którym Miasto przeznaczy 730 tysięcy złotych na prace remontowe stadionu Sandecji Nowy Sącz przy ul. Kilińskiego. Są one konieczne, by otrzymać licencję na grę sądeckiej drużyny w 1. Lidze.

 

Czytaj również: Koniec marzeń, koniec pięknej historii. Sandecja spada do 1. Ligi!

 

Jak niestety wiadomo, Sandecja opuściła szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej i powraca do 1. Ligi. Aby mecze mogły odbywać się w Nowym Sączu, konieczne jest przeprowadzenie prac w związku z wymogami licencyjnymi narzuconymi przez PZPN. Mowa choćby o zapewnieniu miejsc siedzących na trybunach.

Dzisiaj więc nowosądeccy radni przyjęli uchwały, dzięki którym Miasto przeznaczy na ten cel 730 tysięcy złotych. 490 tys. zł zostanie przekazane na wydatki majątkowe, czyli np. zakup krzesełek i innych niezbędnych materiałów. 240 tys. zł to kwota, która zostanie przeznaczona na wynagrodzenia dla firm zewnętrznych wykonujących remont, ale także w mniejszej części dla pracowników MOSiRu.

 

Czytaj również: Prezydent Nowak zapewnia: Nowy stadion Sandecji powstanie!

 

 

Część radnych poddała w wątpliwość konieczność tak małego remontu przed dużo większą, planowaną od wielu miesięcy inwestycją związaną z kompleksową przebudową obiektu. Jednak jak zapewnił Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza, obecne koszty zostaną uwzględnione przy przetargu na budowę nowego obiektu. – Chciałbym również podkreślić, że krzesełka, które zamierzamy nabyć, będą spełniały wymogi ekstraklasowe, więc będą mogły być zamontowane na nowym stadionie – tłumaczył Nowak.

Kiedy ruszą prace? Nie wiadomo. Czasu jest jednak nie wiele, a pracy do wykonania sporo. Mowa bowiem nie tylko o samym montażu nowych krzesełek, ale również zakupu nowych boksów dla zawodników rezerwowych i służb medycznych, montażu dodatkowych kamer monitoringu, dostosowaniu oświetlenia stadionu i samej płyty boiska, utworzeniu stref dla osób niepełnosprawnych, czy zapewnieniu awaryjnego oświetlenia obiektu.

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz, Sandecja.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.