miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zaproponuj nazwę obiektom drogowym w Nowym Sączu!

2 737

W środę (20 marca) Prezydent Nowego Sącza podpisał zarządzenie, ogłaszając w ten sposób konkurs na nowe nazwy obiektów drogowych w Nowym Sączu. Urząd Miasta planuje nowymi nazwami objąć m.in. nowy most i rondo na Helenie, most na obwodnicy zachodniej oraz most na ul. Nowochruślickiej.

 

Czytaj również: Krakowska, Bulwar Narwiku, Starowiejska – kiedy remont zniszczonych ulic? [Zdjęcia, film]

 

Celem Konkursu jest wyłonienie propozycji na nazwy dla następujących budowli oraz obiektów architektury: 

 • przeprawa mostowa na rzece Dunajec w ciągu drogi krajowej nr 28 (tzw. obwodnica północna),
 • rondo u zbiegu ulic: Hallera, Sucharskiego oraz Barskiej,
 • przeprawa mostowa na rzece Dunajec w ciągu ul. Legionów (tzw. most heleński),
 • przeprawa mostowa w ciągu ul. Nowochruślickiej,
 • skwer nad rzeką Kamienicą u zbiegu ulic Tarnowskiej, Paderewskiego i Kraszewskiego,
 • rondo u zbiegu ulic: Starowiejskiej, Dunajcowej i Krakowskiej (os. Helena). 
 
Osoby pragnące wziąć udział w konkursie powinny dokonać zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego stanowiącego załącznik nr 1 oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2). 
 
Dla Uczestników Konkursu przewidywane są następujące nagrody w danych kategoriach:
 • I miejsce: podwójny karnet zniżkowy uprawniający do pięciokrotnego skorzystania z sauny zlokalizowanej w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu w wymiarze jednej godziny. Cena jednego wejścia 1 zł/osobę.
 • II miejsce: podwójny karnet zniżkowy uprawniający do pięciokrotnego skorzystania z basenu wewnętrznego zlokalizowanego w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu w wymiarze jednej godziny. Cena jednego wejścia: 1zł/osobę.
Konkurs adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców Nowego Sącza. Propozycje nazw można zgłaszać osobiście, drogą mailową (wau.sekretariat@nowysacz.pl) lub nadesłać pocztą w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2019 r. (wtorek) do godziny 15:30. do Wydziału Architektury, Budownictwa i Geodezji Urzędu Miasta Nowego Sącza, Rynek 5 z dopiskiem „Konkurs na Nazwę Obiektów Infrastruktury Drogowej w Mieście Nowym Sączu”.
 
Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Nowego Sącza pod adresem https://bip.malopolska.pl/nowysacz,a,1578101,zarzadzenie-prezydenta-miasta-nowego-sacza-nr-1622019viii-z-dnia-20-marca-2019-r.html lub bezpośrednio jako plik PDF dostępny TUTAJ.

 

Opr. Rafał Kmak
źródło: UMNS
fot. Miłosz Jańczyk

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. MieszkaniecNS pisze

  Zamiast zająć się konkretnymi działaniami, to najlepiej powiedzieć że pieniędzy nie ma w budżecie miasta i będziemy wymyślać nazwy obiektów, natomiast przykładowo ulica Nawojowska od ulicy Grunwaldzkiej do Alei Piłsudskiego sypie się w oczach tak samo jak obwodnica od hali gorzkowskiej w stronę Krynicy.

 2. Jan pisze

  Po co coś wymyślać. Nowy most niech się nazywa po prostu “most heleński”.

Zostaw odpowiedź