Już 70 sportowców zgłoszonych w walce o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r.

0 780

Jeszcze tylko przez 3 dni można zgłaszać kandydatów na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r. Do XVIII. edycji plebiscytu zgłoszono już 70 kandydatów. Kandydatów można przesyłać na adres: sportowiec@plebiscyt2021.pl – w tytule należy podać: imię i nazwisko sportowca, a w treści największe sportowe osiągnięcia w 2020 roku.

Czytaj również: Są wytyczne archidiecezji tarnowskiej. 10 norm Biskupa Andrzeja Jeża na Wielkanoc

– Zapraszam sądeckich kibiców do wzięcia udziału w tradycyjnym XVIII plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny 2020 roku – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Dla Miasta, Tomasz Michałowski. – Warto przypomnieć, że zaczynaliśmy w 2001 roku, a gala odbyła się w Zajeździe Sądeckim. Tym razem startujemy nieco później, natomiast formuła pozostaje bez zmian. Do 10 kwietnia możemy zgłaszać kandydatury – dodał Michałowski.

Tutaj znajdziesz pierwszych 10 kandydatów do tytułu – KLIK

Tutaj znajdziesz kolejnych 15 kandydatów – KLIK

Następna 15 kandydatów to tytułu – KLIK

Kolejni kandydaci (15 osób) w walce o tytuł – KLIK

Sylwetki kolejny 15 zgłoszonych sportowców:

Dominik Jazic – zwyciężył w prestiżowym rajdzie Baja Szczecinek.. Dodatkowo wygrał ostatnią rundę eliminacji Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych w Drawsku Pomorskim i został zdobywcą Pucharu Polski.
Elżbieta Podgórni – zawodniczka MUKS Poprad Stary Sącz, zdobyła Mistrzostwo Małopolski młodziczek w siatkówce plażowej.
Ewa Bulanda – ćwiczy w UKS „Evan” Nowy Sącz, brała udział w Pierwszym Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu zdobywając tam aż 3 złote medale w swojej kategorii wagowej, a 4 złoto dołożyła w kategorii wyższej. Tym samym została uznana przez sędziów Najlepsza Zawodniczką całego Pucharu.
Jakub Słowik – piłkarz występujący na pozycji bramkarza w Vegalta Sendai- japońskim klubie pierwszoligowym. Jest on jedynym polskim piłkarzem w Japonii
Jan Piprek – zawodnik KS Start, zwycięzca 59. Pucharu Ziemi Sądeckiej.
Kamil Rosiek – niepełnosprawny biathlonista i biegacz narciarski, Trenuje w klubie Start Nowy Sącz. W ubiegłym roku brał udział w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym i zajął pierwsze miejsce w biegu na krótkim dystansie, w pozycji siedzącej na specjalnych sankach w kategorii LW 11,5 – 12,00.
Michał Ciągło – zawodnik KS Start . W ubiegłym roku brał udział w Mistrzostwach Polski juniorów w slalomie kajakowym i zajął III miejsce. Dodatkowo został powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów.
Natalia Nosal – zawodniczka MUKS Poprad Stary Sącz, zdobyła Mistrzostwo Małopolski młodziczek w siatkówce plażowej.
Patrycja Florek – zawodniczka KS Narciarnia. Brała udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i zdobyła 2 złote medale (w slalomie i slalomie równoległym) oraz 2 srebrne krążki (w slalomie gigancie i supergigancie).
Patryk Szczerba – zawodnik UKS Gladiator, został powołany do Reprezentacji Polski kicklight juniorów. Podstawą powołania było zdobycie Mistrzostwa Polski w kategorii -57 kg.
Paulina Piksa – kapitan drużyny piłki nożnej kobiet w UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. W 2020 r. razem z drużyną wywalczyła Mistrzostwo Polski w Futsalu U-16. Dodatkowo została powołana do Reprezentacji Polski U-15.
Robert Wątor – niepełnosprawny biathlonista i biegacz narciarski, Trenuje w klubie Start Nowy Sącz. W ubiegłym roku brał udział w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym i zajął trzecie miejsce w biegu na krótkim dystansie, w pozycji siedzącej na specjalnych sankach w kategorii LW 11,5 – 12,00.
Szymon Nowobilski to kajakarz klubu Start. W 2020 roku wystąpił na Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych. Zdobył tam pierwsze miejsce w C-1 juniorów.
Tomasz Brotoń – zawodnik Fight House Nowy Sącz. W trakcie gali Southbattle 4 w Gorlicach wywalczył pas Międzynarodowego Mistrza Polski.
Tomasz Orzeł – zawodnik MMA w klubie HALNY. Zdobywca v-ce mistrzostwa Polski MMA młodzieżowców.

źródło i fot.: organizator